Logotyp Fundacji Edukacji Prawnej

Edukacja prawna dla seniora

Cykl spotkań skierowanych do osób starszych, którego celem jest zwiększenie świadomości prawnej seniorów i ułatwienie im funkcjonowanie w życiu codziennym.

O projekcie

Projekt zakłada cykl spotkań warsztatowych, podczas których nacisk kładziemy na praktyczne ujęcie problemu. Chcemy dotrzeć od odbiorcy, chcemy coś zmienić.

Zajęcia dla seniorów prowadzone są przez specjalistów, którzy na co dzień borykają się ze sprawami z danej tematyki w swoim życiu zawodowym. Wszystkie omawiane kwestie są poparte licznymi przykładami z życia codziennego, z którymi spotykają się lub mogą się spotkać właśnie seniorzy. Naszym celem jest, aby rozwiązania przez nas przedstawiane mogły zostać od razu wdrożone, żeby obecni na spotkaniu seniorzy wiedzieli co mogą, ale co najważniejsze – JAK mogą to osiągnąć.

Tematyka spotkań

Projekt Edukacja prawna dla seniora obejmuje łącznie 4 spotkania – każde po 3 godziny szkoleniowe (45 min). W ramach projektu poruszamy takie tematyki jak:

Spadki, testamenty, darowizny – jak świadomie zaplanować sukcesję?

Jak chronić swoje dane osobowe?

Masz prawo powiedzieć ,,nie”. Asertywność konsumencka.

Jak być świadomym konsumentem?

Fotorelacja

Nasi współpracownicy

Projekt „Edukacja prawna dla seniorów” realizujemy przy współpracy z zaprzyjaźnionymi kancelariami. 

logo antkowiak gębiak wspólnicy
loho philips garnuszewski
logo knb

Zgłoś swoją placówkę!

Podoba Ci się jak działamy? Znasz zaprzyjaźniony Dom Seniora? Chętnie przeprowadzimy cykl spotkań. Skontaktuj się, znajdźmy wspólny termin i zostańmy partnerami!