Weksel w obrocie gospodarczym

Zapytaj o termin

Szkolenie ma na celu zapoznanie z instytucją weksla oraz weksla in blanco we współczesnym obrocie prawnym. Prowadzący w bardzo przystępny sposób przybliża instytucję prawną wprowadzoną do obiegu prawnego w latach 30, która funkcjonuje z powodzeniem w bardzo zbliżonej formie we współczesnym obrocie gospodarczym. Słuchacze zapoznają się zagrożeniami oraz szansami, które łączą się z wekslem oraz wekslem in blanco oraz zostaną wprowadzeni w specyficzne słownictwo, które jest charakterystyczne dla tej instytucji prawnej.

Szkolenie skierowane jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy szukają dogodnego zabezpieczenia swoich należności, jak również dla osób które musiały lub muszą podpisać weksel dla zabezpieczenia roszczeń swojego kontrahenta kontrahenta.

Udział w szkoleniu wpłynie na zrozumienie weksla, jako instrumentu zabezpieczenia roszczeń oraz jego roli w przyszłym odzyskiwaniu długu.

Po ukończeniu szkolenia uczestnik zrozumie dlaczego warto stosować weksel, względnie czy i jak powinien go podpisywać.

Uczestnicy nabędą umiejętności w zakresie poprawnego wypełniania weksla.

Udział w szkoleniu „Weksel w obrocie gospodarczym”, podobnie jak w przypadku innych szkoleń otwartych organizowanych przez Fundację Edukacji Prawnej, to również:

 • certyfikat ukończenia szkolenia,
 • ciekawe materiały szkoleniowe przygotowane przez praktyków,
 • możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z prowadzącym,
 • możliwość spotkania i wymiany doświadczeń z przedstawicielami różnorodnych firm i instytucji realizujących projekty w bliskim dla uczestników środowisku,
 • praca w niewielkich grupach warsztatowych – do 20 osób.
 1.  Pojęcie weksla oraz weksla in blanco – czym jest weksel albo weksel in blanco oraz regulacje prawne, które go dotyczą, czym różni się weksel trasowany od weksla własnego, jakie spełnia funkcje w gospodarce.
 2. Powstanie weksla oraz weksla in blanco – źródła zobowiązania a weksel, porozumienie wekslowe, jego treść i charakter prawny.
 3. Uzupełnienie weksla oraz weksla in blanco – omówienie każdego z elementów weksla oraz jego znaczenia, uzupełnienie weksla in blanco zgodnie i niezgodnie z porozumieniem.
 4. Przeniesienie praw z weksla oraz weksla in blanco na inną osobę – czy jest możliwe, jakim sposobem możemy to zrobić oraz jakie będą tego skutki.
 5. Poręczenie wekslowe – AVAL – jak może zostać dokonane oraz jakie będą jego skutki dla każdej osoby widocznej na wekslu.
 6. Użycie weksla przeciwko dłużnikowi oraz uprawnienia procesowe, które dzięki niemu uzyskuje wierzyciel – przybliżenie korzyści wierzyciela wynikających z posiadania weksla.

Mateusz Garnuszewski

Ekspert z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa pracy. Doświadczony Radca Prawny, Partner Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Adwokata i Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie obsługi prawnej podmiotów gospodarczych.
Czytaj więcej…

Czas: szkolenie jednodniowe – 8 godzin warsztatowych

Termin i miejsce szkolenia: Zapytaj o termin

Koszt uczestnictwa: 590 zł netto za os.

 • cena zawiera przerwy kawowe i lunch, materiały szkoleniowe, certyfikat
 • cena nie zawiera noclegu – zapytaj o koszt noclegu
Zapraszamy do kontaktu!
 • +48 532 608 522
 • biuro@edukacjaprawna.pl