Logotyp Fundacji Edukacji Prawnej

Weksel w obrocie gospodarczym

Weż udział i właściwie zabezpieczaj swoje należności
Szkolenie pomoże Ci zdobyć podstawy, które pozwolą obracać się w świecie weksla.
19.05.2023
Online / Poznań
590 zł
Dlaczego?

Zaproponowane szkolenie ma na celu zapoznanie Cię z instytucją weksla oraz weksla in blanco we współczesnym obrocie prawnym. Trener w bardzo przystępny sposób przybliża instytucję prawną wprowadzoną do obiegu prawnego wiele lat temu, która funkcjonuje z powodzeniem w bardzo zbliżonej formie we współczesnym obrocie gospodarczym. Ty zapoznajesz się z zagrożeniami oraz szansami, które łączą się z wekslem oraz wekslem in blanco oraz zostaniesz wprowadzony(a) w specyficzne słownictwo, które jest charakterystyczne dla tej instytucji prawnej.

Jakie korzyści płyną z uczestnictwa?

Praktyczna wiedza

Udział w szkoleniu wpłynie na poznanie i zrozumienie instytucji weksla, w szczególności jako instrumentu zabezpieczenia roszczeń oraz jego roli w przyszłym odzyskiwaniu długu. Po ukończeniu szkolenia zrozumiesz jak i dlaczego warto stosować weksel, względnie czy i jak powinien go podpisywać.

Indywidualne doradztwo

Otrzymujesz możliwość skorzystania z indywidualnych konsultacji z radcą prawnym - Twoim trenerem.

Materiały

Otrzymujesz materiały przygotowane przez praktyków, a także nauczysz się, jak poprawnie wypełnić weksel. Dodatkowe materiały zostaną udostępnione za pośrednictwem platformy e-learningowej.

Networking

Podczas szkolenia otrzymujesz możliwość wymiany doświadczeń z uczestnikami - przedstawicielami różnorodnych firm i instytucji.

Jak wygląda program szkolenia?

Czym jest weksel albo weksel in blanco oraz regulacje prawne, które go dotyczą, czym różni się weksel trasowany od weksla własnego, jakie spełnia funkcje w gospodarce.

Źródła zobowiązania a weksel, porozumienie wekslowe, jego treść i charakter prawny.

Omówienie każdego z elementów weksla oraz jego znaczenia, uzupełnienie weksla in blanco zgodnie i niezgodnie z porozumieniem.

Czy jest możliwe, jakim sposobem możemy to zrobić oraz jakie będą tego skutki.

Jak może zostać dokonane oraz jakie będą jego skutki dla każdej osoby widocznej na wekslu.

Kto poprowadzi szkolenie?
Trener Mateusz Garnuszewski

Mateusz Garnuszewski

Doświadczony Radca Prawny, Partner kancelarii Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Radców Prawnego. Ekspert z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa pracy. Dodatkową wiedzę i kwalifikacje zdobywał w ramach studiów podyplomowych w zakresie prawno-ekonomicznych Aspektów Zarządzania Przedsiębiorstwem oraz Prawa Bankowego na Wydziale Prawa i Administracji, Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu przy w współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Wykładowca, praktyk, trener.

A poza tym…

Od wielu lat zajmuje się obsługą prawną firm. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach: sądowych sporach czy problemach z urzędami, doświadczenie i wiedza Mateusza sprawiają, że przeszkody są dla jego klientów dużo łatwiejsze do pokonania. Walczy w drużynie klienta z wszelkimi przeciwnościami. 

Pytania? Znajdź odpowiedź poniżej lub skontaktuj się z nami 🙂
Szkolenie skierowane jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy szukają dogodnego zabezpieczenia swoich należności, jak również dla osób które spotykają się z wekslem w ramach swoich obowiązków pracowniczych, ale również dla osób, które musiały lub muszą podpisać weksel dla zabezpieczenia roszczeń swojego kontrahenta kontrahenta.
Online lub stacjonarnie w Poznaniu, w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Poinformujemy Cię wcześniej 🙂
19.05.2023

Ty inwestujesz 590 zł, a my gwarantujemy, że po szkoleniu zyskujesz znacznie więcej 🙂

Co więcej, koszt udziału w szkoleniu może podlegać refundacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub Funduszu Pracy. Zapytaj nas o dostępność miejsc i refundacji. Chętnie dla Ciebie sprawdzimy 🙂