Logotyp Fundacji Edukacji Prawnej

Zarządzanie procesami

Zidentyfikuj procesy biznesowe w swojej organizacji
Pod okiem doświadczonego trenera nauczy się, jak systematycznie doskonalić i optymalizować procesy w firmie.
Online / Poznań
1420 zł
Prowadzisz firmę i czujesz, że pewne tematy wymykają się spod kontroli...

A co, gdy firma będzie się rozwijała, dojdą nowe osoby?! Postaw na jakość, kontrolę i bezpieczeństwo. Zarządzanie procesami dotyczy każdej firmy, tylko nie każdy ma świadomość, jak dobrze opisane i przeanalizowane procesy biznesowe sprzyjają wzrostowi efektywności.

Weź udział w naszym szkoleniu, w trakcie którego nauczysz się nie tylko definiować i zarządzać procesami, ale nabędziesz umiejętności w zakresie przeprowadzania analiz procesów biznesowych i wdrażania systemowych zmian. W zakresie kompetencji społecznych będziesz profesjonalny(a) w kontaktach interpersonalnych oraz będziesz etycznie postępował(a).

Co zyskujesz uczestnicząc w szkoleniu?

Jak wygląda program szkolenia?

 • Zależności i przenikanie się,
 • Cel i sposoby pomiaru – wydajność, efektywność, skuteczność.
 • Rodzaje procesów biznesowych – strategiczne, wspierające,
 • Proces jako cel biznesowy, a misja i wizja organizacji.
 • Cel i znaczenie,
 • Etapy wdrażania zarządzania procesowego,
 • Zarządzanie pojedynczymi procesami a właściciel procesu,
 • Zarządzanie procesowe a normy ISO,
 • Doskonalenie procesów.
 • Wybór procesu,
 • Zbieranie danych – formularz,
 • Mapowanie procesu – podprocesy i procesy równoległe,
 • Weryfikacja procesu, jego uproszczenie i modyfikacja,
 • Role i odpowiedzialność w procesie,

Kto przygotuje Cię do mapowania procesów?

Piotr Jaszczak

Piotr Jaszczak

Rozważnie (ale z odrobiną niezbędnego szaleństwa) przygląda się wszystkim procedurom i procesom. Zoptymalizuje wszystko, co się da. Każdy kawałek układanki ulepszy, usprawni, udoskonali. Przez 30 lat pracował w branży IT na stanowiskach menedżerskich, w działach świadczących usługi serwisu i wsparcia informatycznego. Wie więc doskonale, co może pójść nie tak w każdym projekcie.
Najważniejsze – doskonale planując, zapobiega błędom (albo ma gotowy plan B w zanadrzu). Sprawia, że procedury żyją i pomagają a nie leżą zakurzone w segregatorze. Dzięki jego umiejętnościom mapowania i układania procesów, rzeczy i sprawy zaczynają się toczyć gładko w dobrym kierunku. Jeśli chcesz zaplanować długą drogę do celu i wybrać najlepsze ścieżki, Piotr będzie doskonałym partnerem w takim działaniu.

A tak poważnie…

Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Zarządzanie, specjalność Zarządzanie Przedsiębiorstwami. Konsultant, Trener, Pełnomocnik ds. jakości usług w Fundacji Edukacji Prawnej, wykładowca i członek Prezydium Rady Pracodawców Collegium Da Vinci. Autor wielu procesów i procedur wykonawczych, wynikających m. in. z wytycznych norm ISO 9001 i ISO 20000. W roli kierownika projektu zarządzał ponad 40. projektami związanymi z technologią informacyjną, o zasięgu ogólnopolskim. Wdraża systemy zarządzania jakością usług, oparte na założeniach norm ISO 9001 i ISO 20000. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzieli się ze wszystkimi, którzy chcą podnieść swoje kompetencje w zakresie zarządzania jakością, projektami, zmianą czy procesami.

Pytania? Znajdź odpowiedź poniżej lub skontaktuj się z nami 🙂
Szkolenie dedykowane jest przedsiębiorcom lub pracownikom odpowiedzialnym za realizację najważniejszych procesów biznesowych, chcących poznać zasady i sposoby ich mapowania i opisywania, optymalizowania i weryfikacji.
Online lub stacjonarnie w Poznaniu, w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Poinformujemy Cię wcześniej 🙂

22-23.11.2021

Jednak pamiętaj, że szkolenie w tym zakresie można zamówić w formie zamkniętej, dedykowanej danemu przedsiębiorstwu, w dogodnym terminie.

Inwestujesz 1420 zł za osobę, ale gdy planujesz zorganizować takie szkolenie dla większej liczby osób, zgłoś się bezpośrednio do nas 🙂

Koszt udziału w szkoleniu może podlegać refundacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub Funduszu Pracy. Zapytaj nas o dostępność miejsc i refundacji. Chętnie dla Ciebie sprawdzimy 🙂