Logotyp Fundacji Edukacji Prawnej

Własna spółka z o.o. – instrukcja obsługi,
czyli jak założyć i prowadzić biznes w formie spółki z o.o.

Weź udział w kompleksowym szkoleniu
Pod okiem radcy prawnego oraz doradcy finansowego i księgowego przygotuj się do świadomego prowadzenia działalności w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.
Online / Poznań
1780 zł
Chciał(a)byś mieć własną sp. z o.o...., ale…

Po Twojej pierwszej myśli „Zakładam firmę”, pojawiło się pytanie „Jakie kroki muszę wykonać?”. W Internecie wiele o tym piszą, ale nie masz pewności, że to aktualne informacje, a dodatkowo masz poczucie, że tracisz czas…

Koniecznie weź udział w szkoleniu, które jest połączeniem praktycznego warsztatu z zakresu prawa, rachunkowości i finansów, ze wsparciem w założeniu własnej spółki. Co ważne, otrzymujesz w ramach pakietu nie tylko wiedzę potrzebną do codziennego zarządzania taką spółką, ale również praktyczną pomoc i doradztwo przy tworzeniu umowy spółki i innych dokumentów rejestracyjnych. Sam(a) zobaczysz, jak szybko poczujesz zwrot z inwestycji w to szkolenie.

Co zyskujesz uczestnicząc w szkoleniu?

Instrukcja krok po kroku

Pokażemy Ci wszystkie kroki, jakie musisz wykonać, by założyć spółkę. Ważnym punktem programu warsztatów jest analiza rzeczywistych rozwiązań prawnych i księgowych funkcjonujących w ramach istniejących już spółek, połączona z komentarzem prowadzącego.

Praktyczna wiedza

Warsztat zapewnia solidną porcję wiedzy praktycznej i możliwość czerpania z lat doświadczeń prowadzących. Prezentowane w trakcie warsztatu treści wzbogacane są licznymi przykładami, zadaniami oraz ciekawostkami—case study.

Wzory dokumentów

Otrzymujesz wszystkie niezbędne wzory dokumentów związanych z funkcjonowaniem spółki

Indywidualne doradztwo

Otrzymujesz wsparcie (w wymiarze maksymalnie 4 h pracy doradcy) w procesie zakładania i rejestracji własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Jak wygląda program szkolenia?

W tej części dowiesz się jakie są plusy, minusy, ryzyka i koszty prowadzenia firmy w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzięki porównaniu tego rodzaju spółki z innymi formami prowadzenia biznesu, będziesz w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to coś dla ciebie, czy lepiej wybrać inną opcję.

W tej części dowiesz się, w jaki sposób założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w formie tradycyjnej, a jak to wygląda w formie elektronicznej (S24). Jak wygląda procedura, koszty, czas trwania rejestracji, a także jakie są najczęstsze błędy przy zakładaniu spółki. Nie bój się nie musisz tego wszystkiego pamiętać. W ramach szkolenia otrzymasz od nas instrukcję i checlist’y, dzięki którym na każdym etapie łatwo zorientujesz się co powinieneś zrobić i kiedy.

W tej części dowiesz się jak określić zasady podejmowania decyzji w spółce, jak uregulować prawa i obowiązki wspólników, aby uniknąć nieporozumień, a także jak zabezpieczyć się przed nieuczciwymi działaniami wspólnika i jakie klauzule chronią wspólników na wypadek konfliktu. Opowiemy ci o uproszonym podwyższeniu kapitału zakładowego, zaliczkach na poczet dywidendy, ograniczeniu możliwości zbycia udziałów w spółce i o ich umorzeniu. Dowiesz się także jakie zapisy chronią wspólników i ich spadkobierców w razie śmierci któregoś ze wspólników.

W tej części dowiesz się m.in. jakie są prawa i obowiązki wspólników oraz członków zarządu spółki. Poznasz zasady podejmowania decyzji w spółce, jej reprezentacji na zewnątrz. Kiedy trzeba zwołać zgromadzenie wspólników, a kiedy wystarczy decyzja zarządu. Czy posiedzenia zarządu i zgromadzenia wspólników mogą odbywać się elektronicznie (online).

W tej części dowiesz się m.in. w jaki sposób wyglądają prowadzenie księgowości i rozliczenia podatkowe, dotyczące spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Poznasz różnice między pełną księgowością a rozliczeniami na podstawie podatkowej książki przychodów i rozchodów (KPiR). Odpowiemy na twoje pytania dotyczące rozliczeń spółki z jej wspólnikami i zarządem (beneficjentami). Omówimy możliwości w zakresie dokapitalizowania spółki i pokażemy ci jak możesz dokonać oceny bieżącej sytuacji finansowej w spółce.

W tej części dowiesz się za co ponosi odpowiedzialność członek zarządu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, kiedy wierzyciele mogą domagać się zapłaty bezpośrednio od członka zarządu, a kiedy taka możliwość będzie wyłączona. Poznasz okoliczności, w jakich sąd rejestrowy może nakładać grzywny na wspólników lub członków zarządu oraz kiedy spółka może zostać przymusowo usunięta z rejestru (wykreślenie bez likwidacji). Dowiesz się również, za jakie działania i zaniechania członkowie zarządu mogą ponieść odpowiedzialność karną lub karną skarbową.

W tej części dowiesz się jak wygląda likwidacja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a także kiedy należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub otwarcie jej restrukturyzacji. Poznasz również przyczyny i procedurę rozwiązania spółki przez sąd.

Jacy eksperci Ci pomogą?

Grzegorz Dudczak trener

Grzegorz Dudczak

Jako prawnik, negocjator, wykładowca i przedsiębiorca potrafi patrzeć na świat klientów z bardzo wielu różnych perspektyw. Doskonały obserwator, zadający trafne pytania i wyciągający zaskakujące wnioski. Setki umów, którymi zajmował się w imieniu klientów, dziesiątki godzin negocjacji, które w ich imieniu prowadził, sprawiają, że dostrzega to, co przeoczyli inni. Jest jak dr House wśród prawników – szybciej łączy kropki, stawia celne diagnozy i zapobiega katastrofom. Pomaga klientom poruszać się w świecie zawiłych przepisów, znajduje rozwiązania skomplikowanych problemów, pokazuje najlepsze dla klienta wyjścia z trudnych sytuacji. Kiedy uczy innych, jest jak świetny trener: wie, jak zoptymalizować plan treningowy, kiedy zwiększyć a kiedy zmniejszyć obciążenie, kiedy zarządzić przerwę a kiedy zdopingować do większego wysiłku.

A poza tym…

Radca prawny, partner Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu. Fundator i członek zarządu Fundacji Edukacji Prawnej. Autor szkoleń z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego oraz prawa własności intelektualnej. Trener – w teorii i praktyce. Swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, skupiając się na natychmiastowych, praktycznych zastosowaniach przekazywanej wiedzy. Absolwent Kirkpatrick Four Levels® Evaluation Certification Program.

A. Szwak

Arkadiusz Szwak

Księgowy, Ekonomista, Doradca, Analityk finansowy

Założyciel i prezes zarządu Szwak i Spółka Sp. z o. o. od 12 lat w bisko 50 osobowym zespole oferującej kompleksowy i wyspecjalizowany pakiet usług księgowo-podatkowych dla zróżnicowanych podmiotów gospodarczych.

Wykorzystując swoje 25-letnie doświadczenie i nowe technologie tworząc własne narzędzia – np. oprogramowanie do elektronicznego obiegu dokumentów finansowych oraz opierając swoją działalność o narzędzia Business Intelligence, zespół wyposażonych w zdigitalizowane narzędzia specjalistów księguje i przedstawia zarządom dane w formie ułatwiającej podejmowanie kluczowych decyzji.

Obszar działania to: księgowość, optymalizacja pracy działów księgowości, raportowanie business intelligence oraz kadry i płace.

Pytania? Znajdź odpowiedź poniżej lub skontaktuj się z nami 🙂

Szkolenie skierowane jest do osób szukających właściwej formy prawnej dla swojego biznesu lub po prostu chcących założyć i świadomie prowadzić własną spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Online lub stacjonarnie w Poznaniu, w zależności od sytuacji epidemiologicznej. Poinformujemy Cię wcześniej 🙂
Zapytaj o termin

Inwestujesz 1780 zł, zyskujesz znacznie więcej 🙂

Co więcej, koszt udziału w szkoleniu może podlegać refundacji ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego lub Funduszu Pracy. Zapytaj nas o dostępność miejsc i refundacji. Chętnie dla Ciebie sprawdzimy 🙂