Zarządzaj energią,
a nie czasem

Zapytaj o termin

Łódź lub Poznań

„Ci, którzy nie są w stanie zmienić sposobu swego myślenia, nie są w stanie zmienić niczego” George Bernard Shaw.

Jeśli Twój dzień to kawa i cukier, wieczorne wyczerpanie i brak głębokiego snu. Lub masz poczucie, że najlepsze już było, a teraz trzeba jakoś wytrwać żeby nie zwariować. Bądź coraz mniej rzeczy Cię cieszy, a coraz więcej drażni. To czas zacząć zadbać o najcenniejszy zasób jakim jest Twoja osobista energia. Bo kiedy poziom naszej energii jest wysoki, myślimy jasno, szukamy rozwiązań, czerpiemy z życia i inspirujemy innych.

CO BĘDZIE NA SZKOLENIU?

Warsztat będzie podzielony na część teoretyczną i praktyczną. Podczas części teoretycznej zostaną wyjaśnione zagadnienia związane z energią osobista człowieka i jej czterema fundamentalnymi aspektami.

Następnie informacje o energii zostaną nałożona na funkcjonowanie mózgu, by pokazać zależności między jednym i drugim i by wyjaśnić, dlaczego czasami reagujemy zupełnie inaczej niż byśmy chcieli i z jakiego powodu np. dobre pomysły z reguły nie przychodzą wtedy, kiedy akurat ich potrzebujemy.

Część praktyczna warsztatu będzie poświęcona licznym strategiom zarządzania enerigą (Collecting Energy Points) oraz ćwiczenim opracowanym przez Instytut HeartMath i doświadczeniu skuteczności ćwiczeń przy użyciu programu EmWave Pro.

DLACZEGO WARTO?

Bo energia osobista pozwala czerpać satysfakcję z pracy oraz radość z życia prywatnego.

Warsztat jest przeznaczony dla osób, które podejmują szereg decyzji w ciągu dnia i niosą na sobie ciężar ich odpowiedzialności. Skorzystają z niego osoby, które rozwijają innych, budują zespoły i tworzą kulturę organizacji, a w szczególności:

 • menadżerowie,
 • liderzy zespołów,
 • specjaliści,
 • przedsiębiorców,
 • przedstawiciele działów HR.

Co zyskujesz?

 • Poznasz przełomowe odkrycia naukowe związane z wpływem osobistej energii na pracę mózgu, a tym samym na zdolność klarowność myślenia czy samoregulację emocjonalną, dzięki czemu będziesz na bieżąco ze stanem wiedzy.
 • Podejrzysz pracę swojego serca i doświadczysz jak regulacja rytmu serca wpływa na mózg i jego zdolności poznawcze, co poszerzy Twoje horyzonty w ich postrzeganiu.
 • Nauczysz się technik zarządzania energią osobistą i zweryfikujesz je w działaniu.

Warsztat będzie podzielony na część teoretyczną i praktyczną.

Podczas części teoretycznej zostaną wyjaśnione zagadnienia związane z energią osobista człowieka i jej czterema fundamentalnymi aspektami.

Następnie informacje o energii zostaną nałożone na funkcjonowanie mózgu, by pokazać zależności między jednym i drugim i by wyjaśnić, dlaczego czasami reagujemy zupełnie inaczej niż byśmy chcieli i z jakiego powodu np. dobre pomysły z reguły nie przychodzą wtedy, kiedy akurat ich potrzebujemy.

Wprowadzenie do warsztatu. Zapoznanie uczestników, oczekiwania, kontrakt.

 1. I po co te nerwy – czyli krótka historia stresu. Kiedy stres pomaga a kiedy szkodzi.
 2. Energia osobista a efektywność – czyli jak mieć siłę na realizowanie zadań. Wprowadzenie do metody HeartMath.
 3. Krzywa wydajności – za co zabrać się najpierw, a za co potem. Podstawowe zasady zarządzania sobą w czasie.
 4. Technika Heart-Focused breathing – jak obniżyć kortyzol i zacząć efektywnie funkcjonować. Metoda HeartMath.
 5. Od wyczerpania do witalności – wykorzystanie biofeedbacku (obserwowanie reakcji organizmu na ekranie komputera) w procesie podnoszenia efektywności.
  • EmWave
  • InnerBalance
 6. “Kto pyta, nie błądzi” – myślenie pytaniami. Jak maksymalnie wykorzystać czas dzięki lepszemu określeniu celu. Narzędzie the Coaching Game, metoda Points of You.
 7. Ćwiczenie Freeze-Frame – jak podnieść efektywność dzięki zmianie nastroju. Metoda HeartMath.
 8. Film ‘Atmospheres’ dyskusja w grupie.
 9. IX. Emocje w grupie – czyli wzajemne oddziaływanie – praca w grupach, narzędzie Faces, metoda Points of You.
 10. Podsumowanie szkolenia – ustalenie dalszego planu działania.

Ewa Hartman – certyfikowana trenerka metody Points of You™ oraz metody HeartMath™, wykładowca. Doktor Szkoły Biznesu Bournemouth University (Wielka Brytania). Prowadzi liczne wykłady, wystąpienia i prezentacje, zarówno w języku polskim i angielskim, w kraju jak i za granicą (między innymi w Wielkiej Brytanii, Belgii, Finlandii). Jest kierownikiem nagradzanych studiów podyplomowych ‘Neuro-Przywództwo’ w Warszawie, oraz członkiem Stowarzyszenia Network PL zrzeszającego pracowników organizacji międzynarodowych (Bruksela).

Prowadzi szkolenia dla biznesu:

 • handel: LeroyMerlin, Apteki Zdrowit
 • finanse: AVIVA, PKO Ubezpieczenia
 • farmacja, kosmetyka: Polpharma, Gedeon Richter, Roche, Bioderma
 • technologie: SAS Institute, HP Enterprise
  produkcja: Procter & Gamble, Gillette, OTIS
  ciepłownictwo,
 • energetyka: PGNIG Termika, VEOLIA
 • wydawnictwa: Wydawnictwo Nowa Era
  dla sektora administracji publicznej, m. innymi dla Ministerstwa Spraw Zagranicznych, czy Krajowej Szkoły Administracji Publicznej w Warszawie.

Ponadto pisze do portalu InnPoland, oraz do magazynu Law Business Quality i magazynu Les Nouvelles Esthetiques, gdzie porusza tematy oscylujące wokół roli mózgu w biznesie, emocji czy zarządzania osobistą energią.

Laureatka Plebiscytu Diamenty Kobiecego Biznesu w kategorii Firma Godna Zaufania.

Czas: szkolenie jednodniowe – 8 godzin warsztatowych

Termin: Zapytaj o termin

Miejsce szkolenia: Łódź lub Poznań

Koszt uczestnictwa: 590 zł netto za os.

 • cena zawiera przerwy kawowe i lunch,
 • materiały szkoleniowe,
 • certyfikat
Zapraszamy do kontaktu!