Logotyp Fundacji Edukacji Prawnej

Po-covidowa rzeczywistość w firmie? Wróć do niej z tarczą (bezpłatne szkolenie)

Udostępnij dalej:
Jako przedsiębiorca nadal borykasz się z różnego rodzaju trudnościami i problemami związanymi z pandemią? Czujesz, że nie nadążasz z nowymi regulacjami prawnymi i masz wrażenie, że zmieniają się właściwie z dnia na dzień? Obawiasz się kontroli? Twoja firma potrzebuje zmian? Nie jesteś w tym sam! Ruszamy z projektem Tarcza Edukacyjna. W jego ramach, podczas bezpłatnych szkoleń i warsztatów, eksperci z kancelarii Filipiak Babicz i Fundacji Edukacji Prawnej wytłumaczą Tobie, jakie masz prawa i możliwości działania w obliczu przeprowadzenia koniecznych zmian w Twojej firmie.
Uzyskanie środków z tarcz pomocowych związanych z pandemią było stosunkowo łatwe. Trwają już pierwsze kontrole związane m.in. z Tarczą Finansową PFR. Dla części przedsiębiorców oznacza wiele stresu, nawet jeśli konsekwencją nie jest wezwanie do zwrotu pieniędzy (choć i to może się zdarzyć). Tarcza Edukacyjna to program dostarczający praktyczną wiedzę m.in. jak przejść kontrolę, nie popełnić błędów w rozliczeniach i dokumentacji i co zrobić, jeżeli pojawi się wezwanie do zwrotu środków. Ale to nie wszystko!
Tarcza edukacyjna nie ogranicza się tylko do tego obszaru prowadzenia firmy. Eksperci podzielą się z Tobą także wiedzą na temat ochrony przedsiębiorców przed innymi negatywnymi konsekwencjami z tytułu odpowiedzialności członków organów spółek i wspólników, planowanej reorganizacji lub restrukturyzacji oraz wdrażania nowych regulacji prawnych.

Podczas warsztatów omówimy na przykładach symptomy, które mogą wskazywać na możliwe problemy płynnościowe. Wiadomo, że są one niepokojące dla osób zarządzających przedsiębiorstwem, ale nie są równoznaczne z zamknięciem firmy. Zaczniemy od usystematyzowania takich pojęć jak restrukturyzacja i upadłość. Pokażemy jakie są dostępne środki i instrumenty restrukturyzacji i jak z nich skorzystali inni przedsiębiorcy w podobnej sytuacji. Każdy kto weźmie udział w spotkaniu, wyjdzie z niego z praktyczną wiedzą w zakresie dostępnych narzędzi w sytuacji rosnących zobowiązań i spadających przychodów.

Szkolenie podzielone jest na dwa, dwudniowe moduły. W ramach spotkania 19 października w Poznaniu zostaną poruszone takie zagadnienia jak:
Natomiast w drugiej części omówimy takie kwestie jak:
Zajęcia poprowadzi sztab ekspertów – prawników, którzy na co dzień pomagają przedsiębiorcom: Jakub Jankowiak, Marzena Rosler-Borakiewicz, Marta Romańska, Piotr Kempiński, Maciej Blok, Mateusz Kamiński, Przemysław Szmidt.
W pierwszej kolejności spotkamy się na Wydziale Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Planujemy rozszerzać akcję na kolejne miasta, m.in. Wrocław (26.10.2021, 25.11.2021) i Łódź (9.11.2021).
Aby wziąć udział w szkoleniu wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie projektu „Tarcza Edukacyjna”. Należy podać nazwę i nip firmy, imię i nazwisko uczestnika szkolenia, e-mail oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Skorzystaj z tej wiedzy i nie daj się zaskoczyć żadnej sytuacji podczas prowadzenia własnej firmy!

Warto poczytać