Ocena efektywności szkoleń

Na rynku szkoleniowym mamy szeroki wybór form kształcenia. Oferowane usługi są realizowane w formie otwartej, gromadzącej przedstawicieli różnych branż, firm i obszarów na jednym wykładzie oraz w formie dedykowanej, przeprowadzanej dla zamawiającego w konfiguracji zamkniętej, a zatem przeznaczonej tylko i wyłącznie dla wybranych uczestników.

Każda z tych form ma swoje dobre strony, o czym szerzej piszemy w artykule „Jak szkolić za mniej” – DOSTĘPNY TUTAJ. Jednak bez względu na to, jaki rodzaj kształcenia wybierzecie, zachęcamy Was do zastanowienia się nad jego efektywnością, czyli osiągnięciem zamierzonych rezultatów.

Po co właściwie kierujemy pracowników na cykl szkoleń? Na ogół odpowiedź brzmi: w celu uzupełniania wiedzy, nabycia nowych kompetencji. Ale czy zastanawiamy się jakie rezultaty chcemy osiągnąć, jak kształcenie wpłynie na postawy pracowników, w jakim stopniu uczestnicy zastosują pozyskaną wiedzę w codziennej pracy i wreszcie czy zainwestowane środki nam się zwrócą?

Ocena rezultatów projektów związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi jest jednym z najtrudniejszych wyzwań stojących przed organizacją. Fundacja Edukacji Prawnej jest tego w pełni świadoma i zaprasza do udziału w specjalnym szkoleniu opracowanym przez dr Małgorzatę Mitoraj-Jaroszek, na podstawie licencji ROI Institute (USA), który pomaga organizacjom ocenić sukces projektów i programów szkoleniowych, w tym finansowo zmierzyć zwrot z inwestycji.

Organizujemy dwudniowe szkolenie „ROI – zwrot z inwestycji w zasoby ludzkie” – SZCZEGÓŁY TUTAJ.

Po zakończeniu warsztatów, uczestnicy będą potrafili:

  • Przygotować analizę biznesową dla ROI
  • Opracować cele programu na wszystkich poziomach
  • Wyjaśnić jak działa ROI
  • Identyfikować 12 zasad prowadzenia projektu ROI
  • Opisać 10 kroków w metodologii ROI
  • Zaplanować kroki wdrożenia ROI

Wiedza i umiejętności zdobyte dzięki uczestnictwu w tym szkoleniu, pomogą Państwu inwestować w zasoby ludzkie w sposób racjonalny i skuteczny.


lub

ZAPYTAJ O MOŻLIWOŚĆ REFUNDACJI KOSZTÓW SZKOLENIA

 

Polecamy artykuły na temat oceny efektywności działań:

  1. Show me the money, czyli jak podejść do tematu ROI z wdrożeniem działań coachingowych w organizacji?, Małgorzata Mitoraj-Jaroszek
  2. How to Show the Business Value of Training and Learning in 10 Simple Steps, Jack J. Phillips, Ph.D., Patti P. Phillips, Ph.D., and Kylie B. McLeod