Logotyp Fundacji Edukacji Prawnej

Masz pytanie o podatki?

Skorzystaj z bezpłatnego doradztwa podatkowego

Dla początkujących przedsiębiorców i osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej
Dostępne terminy spotkań z ekspertami

Nabór został zamknięty!

20.09.2022, godz. 10-14

Online lub Telefonicznie

11.10.2022, godz. 10-14

Online lub Telefonicznie

03.11.2022, godz. 10-14

Online lub Telefonicznie

Doradztwo finansowane ze środków budżetowych miasta Poznań
Podatki?
Słowo, którego chyba nikt nie lubi. Zwykle nie myślimy o nich z przyjemnością, często przerażają nas skomplikowane przepisy, czasem obawiamy się kłopotów z nimi związanych. Zdecydowanie podatki nie mają dobrego wizerunku. Ale my chcemy je trochę odczarować.
Jak wybrać najlepszą dla siebie formę opodatkowania? Z jakich odliczeń od podatków możesz korzystać? Doświadczony zespół doradców finansowych i prawników Fundacji Edukacji Prawnej odpowie na Twoje pytania i rozwieje wątpliwości. Zaproponują najlepsze dla Ciebie rozwiązanie.

Skorzystaj z naszej bezpłatnej pomocy, jeśli chcesz spać spokojnie i uniknąć stresu związanego z podatkami.

Nasze doradztwo wyjaśni, jak rozliczać się z podatków:
PIT
CIT
VAT
PCC
podatku od nieruchomości
Jacy eksperci Ci pomogą?
Trener Grzegorz Dudczak

Grzegorz Dudczak

Jako prawnik, negocjator, wykładowca i przedsiębiorca potrafi patrzeć na świat klientów z bardzo wielu różnych perspektyw. Doskonały obserwator, zadający trafne pytania i wyciągający zaskakujące wnioski. Setki umów, którymi zajmował się w imieniu klientów, dziesiątki godzin negocjacji, które w ich imieniu prowadził, sprawiają, że dostrzega to, co przeoczyli inni. Jest jak dr House wśród prawników – szybciej łączy kropki, stawia celne diagnozy i zapobiega katastrofom. Pomaga klientom poruszać się w świecie zawiłych przepisów, znajduje rozwiązania skomplikowanych problemów, pokazuje najlepsze dla klienta wyjścia z trudnych sytuacji. Kiedy uczy innych, jest jak świetny trener: wie, jak zoptymalizować plan treningowy, kiedy zwiększyć a kiedy zmniejszyć obciążenie, kiedy zarządzić przerwę a kiedy zdopingować do większego wysiłku.

A poza tym…

Radca prawny, partner Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Radców Prawnych z siedzibą w Poznaniu. Fundator i członek zarządu Fundacji Edukacji Prawnej. Autor szkoleń z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, handlowego oraz prawa własności intelektualnej. Trener – w teorii i praktyce. Swoim doświadczeniem dzieli się z innymi, skupiając się na natychmiastowych, praktycznych zastosowaniach przekazywanej wiedzy. Absolwent Kirkpatrick Four Levels® Evaluation Certification Program.

Mateusz Garnuszewski

Prowadzenie firmy nie jest łatwe. Czasem wymaga pokonywania wielu przeszkód i omijania wybojów na trasie do celu. I na tej drodze niezbędnym partnerem dla swoich klientów jest Mateusz. Od wielu lat zajmuje się obsługą prawną firm. Nawet w najtrudniejszych sytuacjach: sądowych sporach czy problemach z urzędami, doświadczenie i wiedza Mateusza sprawiają, że przeszkody są dla jego klientów dużo łatwiejsze do pokonania. Walczy w drużynie klienta z wszelkimi przeciwnościami. Kiedy trzeba, potrafi zadawać precyzyjne ciosy przeciwnikom – zanim ci zdecydują, jaki zrobić kolejny ruch. Ceniony za analityczne podejście i praktyczne rozwiązania – szczególnie w sytuacjach, w których wszyscy inni kierują się emocjami.

A poza tym…

Doświadczony Radca Prawny, Partner Philips & Garnuszewski Spółka Partnerska Radców Prawnego. Ekspert z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa pracy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Dodatkową wiedzę i kwalifikacje zdobywał w ramach studiów podyplomowych w zakresie prawno-ekonomicznych Aspektów Zarządzania Przedsiębiorstwem oraz Prawa Bankowego na Wydziale Prawa i Administracji, Uniwersytetu im. Adam Mickiewicza w Poznaniu przy w współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Wykładowca, praktyk, trener.

Doradca podatkowy Karol Frąckowiak

Karol Frąckowiak

Podatkami zajmuje się zawodowo od 12 lat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Urzędzie Skarbowym wyspecjalizowanym w obsłudze dużych podmiotów oraz podmiotów z kapitałem zagranicznym, a następnie współpracując z jedną z wiodących wielkopolskich kancelarii prawnych. W administracji skarbowej zajmował się rozpatrywaniem spraw podatkowych oraz kierował zespołem do spraw zarządzania jakością w Urzędzie Skarbowym. Współpracując z kancelarią prawną reprezentował klientów przed organami administracji publicznej oraz sądami administracyjnymi, a także zajmował się optymalizacją obciążeń podatkowych, jak również zarządzaniem ryzykiem podatkowym różnych przedsięwzięć gospodarczych. Wyznaje zasadę, iż nowoczesne doradztwo podatkowe rozpoczyna się już na bardzo wczesnym etapie planowania biznesu lub poszczególnych przedsięwzięć gospodarczych, a jego istotą jest całościowa analiza aktywności gospodarczej klienta w celu optymalizacji rozliczeń i zarządzania ryzykiem podatkowym na każdym etapie prowadzenia biznesu.

A poza tym…

Doradca podatkowy. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu imienia A. Mickiewicza w Poznaniu, a także Podyplomowego Studium Cen Transferowych i Zarządzania Podatkami Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Usługa doradztwa podatkowego jest skierowana do osób prowadzących pozarolnicze działalności gospodarcze, reprezentujących spółki osobowe lub spółki kapitałowe. Z naszej usługi mogą również skorzystać osoby planujące założenie swojej działalności gospodarczej.

Z doradcą będziesz rozmawiał online lub telefonicznie, więc przygotuj sobie wygodne miejsce, telefon lub komputer z dostępem do Internetu i słuchawki z mikrofonem. Link oraz numer telefonu zostaną przesłane wszystkim uczestnikom na dwa dni przed spotkaniem.

Aktualnie nabór został zamknięty.

Ciebie – nic. Doradztwo finansowane jest ze środków budżetowych miasta Poznań, skorzystaj!

Krok 1- Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Krok 2- Oczekuj kontaktu z naszej strony celem potwierdzenia terminu i godziny usługi

Krok 3 – Wpisz termin w swój kalendarz i wykorzystaj ten czas jak najlepiej